Almanya’da futbol ne zaman tekrar başlayacak?

Sporla ilgili en son ve en güncel haberlere betsilin bonus haber  sekmesinden  ulaşabilirsiniz.

Bundesliga‘nın Mayıs ayı başlarında yeniden start alması, hükümetin futbolun yeniden başlamasıyla ilgili görüşmelerinin en erken 30 Nisan’a geri çekilmesi sonrasında pek mümkün gözükmüyor.

Ülkede Başbakan Angela Merkel, Çarşamba günü 16 bakanla bir araya gelerek Koronavirüsle mücadele hakkında bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Bundesliga’nın seyircisiz maçlarla birlikte tekrar başlamasının da görüşülmesi öngörülüyordu ancak bu konu toplantı gündeminin dışında bırakıldı.

Bavyera Başbakanı Markus Söder toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda, “Bundesliga bugünkü toplantının gündeminde yer almadı. Ligin güvenlğiyle ilgili çalışmalar devam ediyor ve ilerleyen günlerde karşılaşmaların seyircisiz olarak başlamasının mümkün olup olmadığıyla ilgili değerlendirmeler yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Çarşamba günü yapılan toplantıda alınan kararlardan birisi de, ülkedeki geniş çaplı topu organizasyonların 31 Ağustos tarihine kadar yasaklanması şeklinde oldu. Bu da, Bundesliga’nın en erken 2020-21 sezonuna kadar seyircisiz maçlarla devam edeceği anlamına geliyor.

Bundesliga CEO’su Christian Seifert geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Bundesliga ve Bundesliga 2’nin Mayıs ayı başlarında seyircisiz maçlarla başlamasını ve liglerin Haziran sonuna kadar tamamlanmasını umduğunu belirtmişti.

Diğer taraftan, Bundesliga yönetiminin 23 Nisan tarihinde toplanarak liglerin başlamasıyla ilgili bir görüşme yapacağı da gelen haberler arasında.

 

Bu tarz haberlere, istatistiklere ve analizlere sizde sitemiz betsilin bonus haber sekmesinden ulaşabilir ve tüm maçlarda olduğu gibi Bundesliga maçlarına da Betsilin adresinde canlı bahis yapabilirsiniz. Sitemizle ilgili sorularınız, talepleriniz, istekleriniz ve görüşleriniz için betsilin canlı destek sekmesinden bize ulaşabilirsiniz.